W dniach 24-25 czerwca 2017 już po raz trzynasty na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego na historycznym lotnisku Rakowice – Czyżyny w Krakowie odbędzie się Małopolski Piknik Lotniczy. 

Ponownie na krakowskim niebie zaprezentuje się wiele ciekawych statków powietrznych. Wystąpią znakomici piloci akrobacyjni – Łukasz Czepiela, Artur Kielak, Jurgis Kairys w towarzystwie rumuńskich pilotów z grupy Iacari Aerobati na samolotach Jak-52TW, Maciej Pospieszyński. Po raz pierwszy w historii Pikniku wystąpi śmigłowiec MBB Bo-105, na którym akrobacje będzie wykonywać Maria Muś. Symulacje walk powietrznych z II wojny światowej zaprezentuje słowacka grupa pokazowa Retro Sky Team. Pojawią się też oryginalne samoloty z czasów II wojny światowej – Piper Cub, Taylorcraft Auster, DH.82 Tiger Moth, North American Harvard i Boeing Stearman N2S-3 Kaydet. Pojawią się też repliki francuskich myśliwców Nieuport z czasów I wojny światowej, Jak-18 i An-2 „Wiedeńczyk” należące do Muzeum, TS-8 Bies i replika RWD-5R. Po raz kolejny na pikniku latać będzie  też turbośmigłowy samolot obserwacyjny Rockwell OV-10 Bronco, tym razem z Holandii.

W  powietrzu zaprezentują się też wojskowe samoloty transportowe CASA C-295M i Lockheed C-130 Hercules, śmigłowce Mi-8 i SW-4 oraz śmigłowce cywilne samoloty ultralekkie, balony, motolotnie i paralotnie. W przerwach między lotami nie zabraknie też atrakcji naziemnych. Grupy rekonstrukcji historycznej zaprezentują prawdziwą gratkę dla miłośników militariów z różnych okresów i różnych konfliktów zbrojnych (I i II wojna światowa, wojna w Wietnamie, wojska krajów Układu Warszawskiego, operacja Pustynna Burza, wojska współczesne). Będzie też można zwiedzić ekspozycję Muzeum. Jak co roku dla najmłodszych gości Pikniku będzie działać wesołe miasteczko. Więcej informacji na stronie www.pikniklotniczy.krakow.pl. Zapraszamy serdecznie.

Podobne

Fajera, czyli Śląski Airshow to impreza dosyć młoda na mapie krajowych pokazów, jednak w tym roku...

W tym roku udało się odczarować deszczową aurę poprzednich edycji NATO Days, mimo że piątkowa...