Za namową Sławka “Hesji” Krajniewskiego organizator Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Radom 2013 postanowił ułatwić życie spotterom i w zamian za zlikwidowane absurdalnie drogie spotter packi, wprowadził 4 poziomową platformę dla osób chcących “pofocić” w spokoju. Trybuna ma pomieścić 150 amatorów (pardon – fachowców wg organizatora) a postawiona będzie obok stanowiska VIP i prasy. Wszystko pięknie ładnie, gdyby nie cena – 250 złotych (możliwość korzystania od piątku). Za 250 złotych dostajemy kilka desek na na podwyższeniu do tego ustawionych jak cała publika – pod słońce. Byłbym skłonny zapłacić taką cenę (pytanie czy szumnie nazwana Akredytacja zawiera cenę biletu wstępu czy też nie – stawiam na to że nie) jeżeli trybuna stałaby w innym miejscu gwarantującym lepsze kadry, bliższą odległość do pasa itp. W tej sytuacji raczej podziękuję. Idea fajna – wykonanie spartolone.

 

Gdyby ktoś się jednak zdecydował na trybunę to liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat na konto Stowarzyszenia SWAT. Rejestracja startuje 24.07 od godziny 8.00.

 

PS. Pogrzebałem trochę na stronach SPFL i znalazłem list stowarzyszenia do Dowództwa Sił Powietrznych w sprawie platformy. Wynika z tego wszystkiego że cena platformy zawiera również cenę wejścia na teren pokazów (2 x 40 zł) co zmienia trochę postać rzeczy. W cenę wliczono również ubezpieczenie na czas pokazów. Już nie marudzimy w związku z tym a propos ceny – jedyny mankament, który pozostał to umiejscowienie – szkoda, że organizator nie może wydzielić innej, bardziej dogodnej strefy dla fotografów. Koniec kropka w tym temacie. SPFL, Hesji i całej reszcie ludzi którzy o platformę się starali gratuluję zapału i doprowadzenia sprawy do końca.

Podobne

Nadrabiamy ostatnią zaległość fotograficzną z zeszłego roku – fotorelacja z Zeltweg Airpower 2013 w...

Tegoroczna edycja Radom Air Show miała jedne z lepszych składów. Szczególną gwiazdą był tu...

“…Kiedy emocje, wraz z lądowaniem Viggena, lekko opadły powoli zaczęliśmy się zbliżać do finału....