Target: Mach Loop

Inne  /   /  By Smoke On!

Dosyć często można trafić na serwisach typu flickr na zdjęcia wojskowych maszyn w low-passach między zboczami górskimi. Szukając informacji na temat takich miejsc trafiłem na RAF-owski program szkoleń na niskich przelotach (LFA – Low Flying Activity). Terytorium Wielkiej Brytanii zostało podzilona na 18 sektorów, w których takie ćwiczenia się odbywają. Z fotograficznego punktu widzenia najciekawsze są 3 z nich – tzw. TTA (Tactical Training Areas): LFA 7(T) -Centralna Walia, LFA 14(T) – Północna Szkocja oraz  LFA 20(T) – granica Południowej Szkocji i Północnej Anglii. W tych punktach tych low passy ćwiczą między innymi Typhoon, Tornado, Hawk, F-15, Harrier oraz C-130 Hercules.

Najbardziej kultowym z 3 powyższych jest jednak LFA 7(T) w Centralnej Walii. Sektor ten rozciąga się między Dolgellau na północy a Machylleth od strony południowej. Stąd odcinek ten popularnie nazywany jest “Mach Loop .

Co ciekawe rozkłady lotów w poszczególnych sektorach można znaleźć na oficjalnej stronie Ministerstwa Obronyplany lotów dla LFA7(T),LFA14(T) i LFA 20(T)

———————————————————————————-

Mapa z zaznaczonymi wszystkimi najlepszymi punktami do zdjęć

———————————————————————————-

Punkt BwIch

Punkt CAD West

Punkt CAD East

Punkt Corris Corner

Punkt BwIch Exit – odejście samolotów nad dolinę po wyjściu z kanionu

Punkt The Spur (BwIch Spur) – łuk przed wejściem do kanionu

Niestety jak na razie są to informacje pozbierane z różnych zakątków Sieci, ale mam nadzieję niedługo sprawdzić je w rzeczywistości:) Małżon pakujemy się ;)?

.

Podobne

Jak poinformowało szwajcarskie Ministerstwo Obrony w związku z wdrożeniem wymiany samolotów na nowe...

Nowy rok zaczyna się dość ciekawie – z dniem 1 stycznia tego roku powstał nowy zespół akrobacyjny...

Dziś w godzinach popłudniowych na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie miało miejsce awaryjne...