Już niedługo – bo 11 – 12.09.2010 w bazie Rivolto pod Udine (Włochy) odbędą się pokazy lotnicze z okazji 50 rocznicy powstania zespołu akrobacyjnego włoskich sił powietrznych – Frecce Tricolori. W programie znajdują się same zespoły akrobacyjne, w tym nasi piloci z Biało-Czerwonych Iskier :).

Oprócz klasyków jak Red Arrows, Patrouille de France czy Patrouille Suisse, wystąpią 3 zespoły, których jak dotąd nie widziałem – Black Eagles z Korei (samoloty T-50), japoński Blue Impulse latający na Kawasaki T-4, oraz Południowoafrykański Silver Falcons na Pilatusach. Oprócz wyżej wymienionych wystąpią jeszcze Royal Jordanian Falcons, chorwacki Krila Oluje oraz Patrulla Aguila z Hiszpani. Skład wygląda bardzo ciekawie :) Dziwi w nim jedynie brak jakiegokolwiek zespołu Amerykańskiego – np. Thunderbirdsów, którzy w końcu dość często latali do Europy. Smuci za to brak zespołu z Rosji tym bardziej że Red Arrows kilka razy w tamtych stronach się pokazało.

PS. Jak się okazało mimo wcześniejszych informacji zespoły a RPA, Japoni i Korei co prawda będą ale bez samolotów ;) jedynie jako goście, także sesn wyjazdu 1500 km na weekend stoi troszkę pod znakiem zapytania.


Pokaz zespoły akrobacyjnego Japońskich Powietrznych Sił Samoobrony – Blue Impulse


.

Podobne

Świetnie zrealizowany film z pokazu Patrouille Suisse na Airpower 2013 w Austriackiem Zeltweg. My...

Na YouTube znaleźliśmy dobrej jakości ponad 2 godzinny film z ostatniej edycji pokazów Airpower w...

Poniżej dobrze nakręcony przez Wojciecha Stasiaka film z pokazu Soloturk podczas tegorocznych...